Pikku ballerina -dvd

Balettikoulu Sinikellon tekemä satu- ja alkeisbaletin opetus-DVD Pikku ballerina sisältää Satubalettitunnin (4–6-vuotiaille) ja Alkeisbalettitunnin (6–8-vuotiaille) sekä extrana spagaattivenytyksiä. Uusintapainos tehty syksyllä 2008.

Baletin opetus-dvd soveltuu

Baletista haaveileville 4–8-vuotiaille tytöille, jotka eivät ole vielä baletissa, tai eivät esim. asuinpaikkansa vuoksi voi päästä harrastamaan balettia. Baletin kotiharjoitteluun satu- ja alkeisbalettilaisille, sekä vielä Baletti I -luokkalaisillekin. Balettiin valmistautumiseen pienemmille sisarille, jotka eivät ihan vielä ikänsä vuoksi pääse balettiin. Dvd:n avulla harjoittelet kotona balettiliikkeitä ja –asentoja, venyttelet ja tanssit.

Dvd maksaa 24 euroa (sisältää postikulut kotimaassa), tilaukset toimisto@balettikoulusinikello.fi. Tilaukseen nimi, osoite ja puhelinnumero.

Huom! Sinikellon omille oppilaille alennettu hinta 10 euroa, toimitettuna tunnille.